Автор работы: Пользователь скрыл имя, 20 Ноября 2013 в 18:36, курсовая работа
Қорыта айтқанда, автомобиль және трактор пәнінен «Трактордың жұмыс жабдықтары»атты тақырыпта курстық жұмыс жаздым.Бұл курстық жұмысты жазу барысында трактордың жұмыс жабдықтарын оқытудың мазмұны мен мақсатымен таныстым. Трактордағы жұмысшы жабдықтарға гидрожүйесі бар аспалы механизм, жер өңдеу терендігін автоматты түрде реттеп отыратын қондырғы, жетекші доңғалақка қосымша күш тудыратын құрал және қуат алатын жабдықтар түрлері туралы көптеген мәлімет алдым. Тракторлардың гидрожүйелі аспалы механизмінің бөліктерімен , гидравликалык цилиндрді жұйелеп жаздым.
Сонымен қатар, оқушылардың кәсіби бағыттылығын қалыптастыруда мектеп пен ЖОО білім беру жүйесі кәсіби сабақтастықта жұмыс жасауы қажет. Осындай жағдайда ғана болашақ маманның жеке тұлғасын қалыптастыру мәселесі оқушы жастарға кәсіптік бағдар беру жұмысын табысты жетілдіреді деп ойлаймыз.Жалпы қорытындыласам курстық жұмысты жазу үлкен ізденісті талап ететінін өз ойыма тұйдім.
Қорытынды
Қорыта айтқанда, автомобиль және трактор пәнінен «Трактордың жұмыс жабдықтары»атты тақырыпта курстық жұмыс жаздым.Бұл курстық жұмысты жазу барысында трактордың жұмыс жабдықтарын оқытудың мазмұны мен мақсатымен таныстым. Трактордағы жұмысшы жабдықтарға гидрожүйесі бар аспалы механизм, жер өңдеу терендігін автоматты түрде реттеп отыратын қондырғы, жетекші доңғалақка қосымша күш тудыратын құрал және қуат алатын жабдықтар түрлері туралы көптеген мәлімет алдым. Тракторлардың гидрожүйелі аспалы механизмінің бөліктерімен , гидравликалык цилиндрді жұйелеп жаздым.
Кіріспе бөлімде Елбасымыз Назарбаев Н.Ә. «Қазақстан – 2050» стратегиясында кәсіби инженерлік бағыт бойынша берілген тапсырмаларын және кәсіптік білім техникалық оқу орындарында қолданылатын негізгі басқару құжаттарын алдым.
Курстық жұмысым екі тараудан түрады. Бірінші тарауда кәсіптік техникалық оқу орындарында қолданылатын негізгі басқару құжаттарды, пәннің мақсаты мен міндеттеріне және де арнайы пән оқытушысының сабаққа дайындығын жаздым.
Екінші тарауда трактордың жұмыс жабдықтары тақырыбы бойынша сабақ жоспарын құрдым.Сабақ жоспарын құру барысында ,сабақ түрін ,сабақтың мақсатын,әдістерін құрал жабдықтарын жаздым. Трактордың жұмыс жабдығытақырыбы бойынша дәрісін жаздым. Жаңа сабақты түсіндіру кезеңінде сұрақтар қойып ,сұрақтарға нақты анықтама бердім. Содан кейін сабақты бекіту барысында өткізіліп отырған тақырып бойынша бекіту сұрақтарын және дидактикалық үлестірмелі материялдар ретінде тест сұрақтарын құрастырдым. Сабақ талдау барысында сұрақтарға толық жауап беруге тырыстым және әдебиеттермен жұмыс жасадым.Сабақ жоспарын құру аса тиянақтылықты ,ұқыптылықты талап ететінін білдім. . Бұл ақпараттарды жинау барысында көптеген әдебиеттер мен оқулықтарды сонымен қатар әдістемелік оқулықтарды қарастырып, жүйеледім. Осы арқылы әдебиеттермен қалай жұмыс жасау керектігін түсіндім.
Сонымен қатар курстық жұмысымда кабинеттегі санитарлық - гигиеналық талаптарға тоқталып өттім. Бұл талап оқу тәрбие процесінде үлкен маңызды рөл атқарады. Яғни осы талаптарды ескеру арнайы пән оқытушысының негізгі міндеті екенін білдім. Болашақ оқытушы ретінде өзіме қажетті мәліметтер алдым. Соның ішінде: сабақ жоспарын құру мен сабақ барысындағы гигиеналық – санитарлық талаптар кіреді. Жалпы қорытындыласам, курстық жұмысты жазу үлкен ізденісті талап .
Пайдаланған әдебиеттер
1. Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың «Қазақстан – 2050» стратегиясы «Егемен Қазақстан» газеті, 17 желтоқсан 2012жыл. 16 басылым
2. Алиев Б – Тракторлар мен автомобильдер құрлысы. Алматы: Наз 2005.312 бет
3. К.Өстеміров, Е.Бекболғанов, Н.Әліпбеков – Өндірістік оқыту шебері – Астана «Фолиант» баспасы, 2008жыл. – 168 бет
4.Алиев Б. Және басқалар.Тракторшының анықтамалығы.Алматы ,»Қайнар» .1982- 146 бет.