Розвиток музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку засобом хореографічного навчання

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 15 Декабря 2013 в 15:16, курсовая работа

Краткое описание

Мета:
Виявити основні засади розвитку музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку. Навчитися розвивати музично-ритмічні здібності дітей дошкільного віку шляхом проведення хореографічних занять.
Завдання:
1. Визначити сутність розвитку музично-ритмічних здібностей.
2. Вивчити психофізіологічні особливості розвитку дітей дошкільного віку.

Содержание

Вступ.
Розділ I. Теоретичні засади розвитку музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку.
1.1. Сутність розвитку музично-ритмічних здібностей.
1.2. Особливості психофізіологічного розвитку дітей дошкільного віку.
1.3. Структура музично-ритмічного уроку.
Розділ II. Розвиток музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку.
2.1. Методика проведення хореографічних занять з дітьми дошкільного віку.
2.2. Досвід Вальдорфської школи.
2.3. Практичні приклади до уроків з ритміки та танцю для дітей дошкільного віку.
Висновки.
Література.

Прикрепленные файлы: 1 файл

Закревская.docx

— 70.90 Кб (Скачать документ)

Хід заняття.

Ввідна частина:

Уклін, ходьба (з носку, на носочках, на п’ятках, хороводний крок), підскоки, біг.

Основна частина:

Розминка: підіймання на півпальці, напівприсідання, присідання, висування  ноги вперед і в сторону на носок  і на п’ятку, стрибки на місці.

Танцювальна композиція «Танцкласс».

Гра «Знайди своє коло». Для  музичного супроводу обирається будь-яка ритмічна трихчастна мелодія. Діти поділяються на декілька підгруп  по 4-5 осіб. Серед кожної підгрупи обирається ведучий. На першу частину музики ведучі виконують один танцювальний рух (кожен свій), інші діти, стоячи в колі біля ведучих – плескають в такт музиці. На другу частину діти виконують заздалегідь названий педагогом рух, в цей час ведучі змінюють своє розташування в залі. Після другої частини необхідно зробити невелику паузу, під час якої діти кожної групи мають знайти свого ведучого і вишикуватися коло нього. На третю частину музики кожна група разом з ведучим виконує той рух, який було виконано ведучим під час першої частини. Гра повторюється 2-3 рази.

Танцювальна композиція «Менует».

Вправа «Голосно-тихо». Діти стоять в колоні. Під гучну музику йдуть топаючим кроком, під тиху – кроком з носка.

Заключна частина:

Вправа «Швидко-повільно» - під швидку музику діти танцюють, повільну музику – слухають, сидячи на підлозі  або на лавочці.

Уклін.

Підведення підсумків  заняття.

 

 

 

Висновки

 

Особливість педагогіки мистецтва  в тому, що творчості навчити не можна.

Можна лише створити умови  для пробудження, активізації в  дітей творчих

імпульсів, для пізнання радості творення. Чим раніше розпочати  таку

роботу з дітьми, тим  більше шансів, що творчі можливості дітей  не 

згаснуть, а розвинуться, щоб виявитися згодом у всіх сферах діяльності.

Музично-ритмічна діяльність розвиває емоційну сферу, уяву, художньо-образне  мислення школяра, робить його більш  емпатійним, комунікативним.

В своїй роботі я зробила  акцент на сприйнятті музики дитиною на уроці хореографії. Визначила фізіологічні та психологічні процеси, які мають безпосереднє відношення до цього.

В ході написання роботи я детально ознайомилася з такими формами роботи, як ритмічні вправи, музичні ігри, колективно-порядкові вправи, які й зазначено в практичній частині.

На заняттях з хореографії  поглиблюються знання та вміння красиво  рухатися, творчо відображати сюжети та образи. Один і той самий рух  або танець можна розучувати як на музичному, так і на хореографічному  занятті. Головне - якість виконання  танців та етюдів, а не їх кількість, а також розбудити уяву та творчість  дітей, зміцнити їх здоров'я, розвинути музичні здібності.

Таким чином, з перших років  життя дитини просто необхідно розпочати  виховання з розвитку хореографічної творчості й почуття музики в  ній, що в свою чергу сприяє всебічному розвитку дитини, її ритмічних рухів  та успішнішій роботі мозку. А сам  процес занять ритмікою приносить дітям  справжню радість та спроможність до самовираження в творчості.

Література

1. Вітлугіна Н. Музичне виховання в дитячому садку. - К.: Вища школа,1978.

2. Л. Відчути і збагнути теорія і методика – К.: Дошкільне

Виховання, 2002.

3. Дорошенко Т. Розвиток творчих здібностей на уроках музики методичні рекомендації - К.: Початкова школа, 2001.

4. Дронова О., Чистова Т. Під звуки музики методичні рекомендації - К.: Дошкільне виховання, 1997.

5. Луцак Н. Народні ігри як засіб збагачення дитячої лексики “Дрібу, дрібу,дрібушечки” методичні рекомендації. – К.: Дошкільне виховання, 1999.

6. Бондаренко Л. А. Методика  хореографічної роботи в школі.  К., 1974.

7. Фриз П. І. Теорія  і методика хореографічної роботи  з дітьми. -  Дрогобич, 2006.

8. Бондаренко Л. А. Ритміка  і танець у 1 – 4 класах загальноосвітньої  школи. – К.: Музична школа, 1986.

9. Гуменюк А. Г. Народне  хореографічне мистецтво України.  – К.: Академічна наука, 1963.

10. Березова Г. Хореографічна  робота з дошкільнятами. -  К:  Музична Україна, 1989.

11. Базовий компонент дошкільної  освіти в Україні / За наук. ред. О.Кононко. – К.: Редакція  журналу “Дошкільне виховання”. – 1999.

12. Вильчковский Э.С. Исследование  формирования основных двигательных  навыков у детей дошкольного  возраста в процессе физического  воспитания: дис. …канд. пед. наук: 13.00.01. – Харьков, 1965.

13. Крутецкий В.А. Психология. – М.: Просвещение, 1986.

14. Коваль П.М. Педагогічні  засади розвитку особистісних  якостей молодших школярів засобами  ритміки і хореографії: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 – Івано-Франківськ, 1998. – 182 с.

15. Павеліков Р.В., Цигипало  О.П. Дитяча психологія: Навч. посіб.  – К.: Академ-видав, 2008. – 432 с. 

16. Психология личности  и деятельности дошкольника./Под  ред. А.В.Запорожца и Д.Б.Эльконина.  – М.: Просвещение, 1965. – 295 с.

17. Виготский Л.С. Игра  и ее роль в психологическом развитии ребенка.- Вопросы психологии: - 1966. - № 6.

18. Ветлугина Н. А. Развитие  музыкальных способностей дошкольников  в процессе музыкальных игр.  – М., Просвещение, 1988.

19. Дзержинская И. Формирование  восприятия музыки у дошкольников. – М., Просвещение 1992.

20. Железнов С. Развитие  музыкальных способностей. – М. , Глянц, 1998.

21. Кабалевский Д. “Как  рассказывать детям о музыке”  Москва, “Просвещение”, 1989.

22. Комисарова Л., Костина  Э. Наглядные средства в музыкальном  воспитании дошкольников. – М., Просвещение, 1986.

23. Никитин Б.П. Развивающие игры. – 2-е изд. – М.: Педагогика, 1985.

24. Абрамова Г.С. Возрастная психология. М., 1997.

25. Вікова психологія / За  ред. Г.С. Костюка. Київ, 1976.

26. Возрастная и педагогическая  психология / Под ред. А.в. Петровского.  М.,1979.

27. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні / За наук. ред. О.Кононко. – К.: Редакція журналу “Дошкільне виховання”. – 1999.

28. Вильчковский Э.С. Исследование формирования основных двигательных навыков у детей дошкольного возраста в процессе физического воспитания: дис. …канд. пед. наук: 13.00.01. – Харьков, 1965.

29. Крутецкий В.А. Психология. – М.: Просвещение, 1986.

30. Коваль П.М. Педагогічні засади розвитку особистісних якостей молодших школярів засобами ритміки і хореографії: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 – Івано-Франківськ, 1998.

31. Павеліков Р.В., Цигипало О.П. Дитяча психологія: Навч. посіб. – К.: Академ-видав, 2008.

32. Психология личности и деятельности дошкольника./Под ред. А.В.Запорожца и Д.Б.Эльконина. – М.: Просвещение, 1965.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Информация о работе Розвиток музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку засобом хореографічного навчання