Автор работы: Пользователь скрыл имя, 13 Декабря 2013 в 12:39, курсовая работа
Япония расположена на множестве крупных и мелких островов, протянувшихся с северо-востока на юго-запад почти на 3,5 тыс. км. Общая площадь островов составляет 378 тыс. кв. км, а их число достигает 3900. Самыми крупными из них являются Хонсю, Хоккайдо, Кюсю и Сикоку. Страна разделена на 47 префектур, каждая из которых имеет своё правительство, управляющее городами и селениями. По численности населения - 125,86 млн. человек (на конец марта 1999 г.) Япония занимает 8-е место в мире после КНР, Индии, США, Индонезии, Бразилии, России и Пакистана, свыше 99% -японцы. За 100 лет ее население увеличилось с 35,3 млн. чел. в 1875 г. до 111,9 млн. чел. в 1975 г.
Более 3/4 населения проживает в городах.
Введение. Цифры и факты.
Глава 1.
1. Особенности экономики Японии.
1.1. Исторические предпосылки экономического подъема
1.2. Социальная структура и трудовые отношения
1.3. Особенности организации предпринимательства
1.4. Банковская система
1.5. Государственный сектор в экономике, государственный бюджет.
Глава 2.
2. Внешние экономические связи Японии.
2.1. Использование Японией процесса глобализации мировой экономики
2.2. Япония в современной мировой экономической системе
Глава 3.
3. Проблемы и перспективы развития экономики Японии.
3.1. Состояние и проблемы развития внешнеторговых отношений между Россией и Японией
3.2. Японцев не пускают на родные Курилы
Выводы
Литература
Урок з елементами тренінгу з профорієнтації " Особистий професійний план"
Луконина Тетяна Іванівна , методист з профорієнтаційної роботи
Розділи: Шкільна психологічна служба
Цілі уроку:
Сприяти формуванню уявлення
про життєвий і особистому професійному
плані ; об'єктивно здійснювати
Розвивати основні способи розумової діяльності : вчити аналізувати етапи свого професійного плану , виділяти головне , узагальнювати і систематизувати.
Виховувати навички свідомої дисципліни : зібраність і уважність під час роботи; навички інтелектуальної активності .
Тип уроку: повідомлення нових знань з елементами соціально-психологічного тренінгу.
Методи уроку : словесний , наочний , практичний .
Хід уроку:
Організаційний блок .
Повідомлення теми і мети уроку .
Цитата дня: "Не можна вести домашнє господарство , не підходячи до плити . Не можна зловити рибу на вудку , що не закинувши гачок.
Не можна досягти своєї мети , не докладаючи зусиль ".
Кеті Селигман , журналістка.
Тренінгове вправу: "Аукціон професій " [ 5 ]
Інформаційний блок . Повідомлення нових знань.
У кожної людини : і у дорослого , і у дитини - є дивовижна можливість - мріяти. Поки людина живе , він завжди про щось мріє. Іноді його мрії стають реальністю, перетворюючись на життєві цілі . Давайте уявимо собі наше життя у вигляді сходів , по якій ми йдемо вгору , в майбутнє , в доросле життя. Ваше право - вибрати , якою буде ваша сходи , велика чи маленька , з яких сходинок вона складатиметься . Ви можете вважати , що кожна сходинка - це те , до чого ви прагнете у вашому житті. Давайте назвемо цю драбину " сходами бажань" .
Піднімаючись сходами , ми не завжди йдемо впевнено , можемо помилятися , можемо оступитися і навіть впасти. У житті теж буває всяке: нас супроводжують хвороби , розчарування і навіть втрати . Ваш підйом залежить багато в чому від того , як ви будете вести себе по відношенню до інших людей , які йдуть разом з вами по сходах : будете штовхатися , переступати через когось , пропускати вперед , йти поруч.
Ви зараз знаходитесь в такій ситуації , коли вам необхідно спланувати свій рух по сходах життя , знайти свій життєвий шлях. Однак не всім вдається досягти бажаних успіхів. Одна з причин полягає в тому , що план не завжди добре продуманий , складений без урахування своїх здібностей і можливих перешкод .
Життєвий план - це уявлення людини про бажаний спосіб життя .
Тренінгове вправу: " Мої життєві пріоритети"
Про стареньку [ 1 ] .
В одній з країн , неважливо в якій , жила одна старенька. Багато років вона ходила з паличкою по пляжу в розпал літнього сезону. Багато людей дивувалися і не розуміли , що вона шукає в піску , розгрібаючи його палицею. Тільки через роки дізналися , що протягом багатьох років вона ходила по пляжу з однією лише метою - вона збирала осколки битого скла , щоб дорослі і діти не поранилися .
- Чи багато досягла в житті ця бабуся ?
- Як ви думаєте , який був її шлях по сходах життя ?
- Які були її життєві цінності?
Професійний план - це уявлення людини про своє професійне майбутнє , тому його побудова залежить від нього самого , його досвіду. Говорячи про професійному плані , ми говоримо про шлях , що має протяжність у часі .
Планування зазвичай буває: довгострокове ( на кілька десятиліть вперед) ; на середній термін (кілька місяців або років) і короткострокове (кілька днів , тижнів).
Планування професійного шляху у людини найчастіше йде як намітки основних віх . Причому ці віхи можуть бути різні: тимчасові ( наприклад , до 23 років закінчити інститут і знайти добру роботу ) , подієві ( стати менеджером) без чіткої вказівки віку людини при скоєнні події.
Плануючи свою професійну кар'єру , необхідно проявити максимум самостійності. Помилки , поки вони тільки в планах , поправні . У вас є знання про себе і про світ професій , адже усвідомленим вибір людини може бути тільки тоді , коли враховуються всі обставини справи.
При складанні професійного плану треба обдумати свою головну мету , корисно продумати реальні шляхи та засоби досягнення поставленої мети. Необхідно пам'ятати , що в професійному плані завжди повинен бути присутнім і запасний варіант , адже наша життя мінливе , і на шляху до поставленої мети можуть виникнути несподівані перешкоди: невдача на ЕНТ , непередбачене зниження попиту на обрану професію , відсутність матеріальних можливостей і багато іншого.
Для планування свого професійного шляху часто використовується схема професійного планування , розроблена Є.А. Клімовим :
Схема особистого професійного плану
Головна мета - яку професію вибираю |
Чим буду займатися , який трудовий внесок внесу в загальну справу , яким буду , де буду , на кого буду рівнятися , ким я буду , чого досягну . |
Найближчі завдання і віддаленіші цілі |
Перша проба сил , робота , чому і де вчитися , перспективи підвищення майстерності , професійного зростання |
Шляхи і засоби досягнення найближчих цілей |
Вивчення довідкової літератури , бесіди з фахівцями , самоосвіта , надходження в певний навчальний заклад (ПТУ , коледж , ВНЗ курси ) |
Зовнішні перешкоди на шляху досягнення мети |
Труднощі , можливі перешкоди , можливі протидії тих чи інших людей |
Свої можливості для досягнення мети |
Стан здоров'я , здібності до навчання , наполегливість, терпіння , схильності до практичної та теоретичної роботі , інші особисті якості, необхідні для навчання і роботи з даної спеціальності , робота по самовихованню |
Запасні варіанти та шляхи їх досягнення |
Наприклад: " Я перейду за конкурсом в технікум - спробую вступити на ту ж спеціальність в ПТУ " і т.д. |
4. Практичний блок . Первинне закріплення знань .
Відповідно до цієї моделі побудови плану продумайте відповіді на наступні питання .
Відповіді на ці питання - і є ваш " смутний " професійний план .
Відповідно з цим проектом спробуйте спланувати , що вам необхідно зробити , щоб досягти поставленої мети. А після того як план готовий , необхідно почати по ньому діяти.
Процес прийняття людиною будь-якого рішення зазвичай поділяють на кілька етапів.
Збір можливих варіантів вирішення : глобальних і приватних , реальних і нереальних , мають під собою основу і не мають . Всі ідеї краще записати і піддати аналізу .
Збір інформації по кожному варіанту рішення. Чим повніше інформація, тим з більшою впевненістю можна буде прийняти або відкинути шлях вирішення проблеми.
Дослідження шансів успішності в кожному варіанті: "Чи можу я на ділі здійснити даний варіант ? "
Розробка конкретного плану дій : визначення факторів , що сприяють або перешкоджають даному варіанту вирішення проблеми.
Яка ж загальна послідовність дій людини при ухваленні рішення свого професійного вибору , які його головні кроки?
По-перше , це визначення і оцінка своїх " хочу " і " можу" , по-друге , збір і оцінка всієї отриманої інформації про навчальні заклади , робочих місцях і , нарешті , прийняття рішення і планування досягнення мети.
Дізнатися , де можна отримати необхідні знання про майбутню професію .
Дізнатися навчальні заклади , де можна отримати кваліфіковану професійну підготовку.
Обов'язково відвідати навчальний заклад у " День відкритих дверей" , щоб утвердитися в правильності свого вибору.
Дізнатися, які профільні предмети треба здавати на ЕНТ .
Добре підготуватися і здати іспити.
Закінчити цей навчальний заклад .
Знайти роботу за обраною професією .
Для досягнення професійного успіху дуже велике значення має мотивація до нього , тобто наскільки сильно хочеться досягти мети і чому.
Діагностичний блок .
Сила мотивації [ 3 ] .
Методика адаптована .
Інструкція: Наступна методика допоможе оцінити силу мотивації , тобто наскільки значущий для вас успіх , продумати ту чи іншу позицію по відношенню до тих чи інших цінностей. Якщо ви згодні з таким твердженням , ставте " +" , якщо не згодні , ставте "-".
Я дратуюся , коли помічаю , що не можу на всі 100 % виконати завдання.
Коли я працюю , це виглядає так , ніби я все ставлю на карту.
Коли виникає проблемна ситуація , я найчастіше приймаю рішення одним з останніх.
Коли у мене два дні підряд немає справи , я втрачаю спокій.
У деякі дні мої успіхи нижче середніх .
По відношенню до себе я більш строгий , ніж по відношенню до інших.
Я більш доброзичливий , ніж інші.
У процесі роботи я потребую невеликих перервах для відпочинку.
Мене більше приваблює інша робота , ніж та, якою я займаюся .
Осуд стимулює мене більше , ніж похвала.
Я знаю , що мої друзі вважають мене діловою ( тлумачним , корисним , розумним ) людиною.
Перешкоди роблять мої рішення більш твердими .
На моєму честолюбстві легко зіграти.
Коли я працюю без натхнення , це зазвичай помітно .
Іноді я відкладаю те , що повинен зробити зараз .
Треба покладатися тільки на самого себе .
У житті мало речей більш важливих , ніж гроші.
Я менш честолюбний , ніж інші.
Наприкінці відпустки ( канікул) я радію, що скоро вийду на роботу (навчання ) .
Коли я розташований до роботи , я роблю її краще , ніж інші.
Мені легше спілкуватися з людьми , які можуть завзято працювати.
Коли у мене немає справ , я відчуваю , що мені не по собі.
Мені доводиться виконувати відповідальну роботу частіше , ніж іншим.
Коли мені доводиться приймати рішення , я намагаюся робити це якомога краще.
Мої друзі вважають мене ледачим .
Мої успіхи в якійсь мірі залежать від колег ( товаришів , друзів , товаришів по навчанню ) .
Я зазвичай звертаю мало уваги на свої досягнення.
Коли я працюю разом з іншими , моя робота дає великі результати , ніж робота інших .
Багато чого , за що я беруся , я не доводжу до кінця.
Я заздрю людям , які завантажені роботою.
Підрахуйте кількість балів відповідно до ключа .
ключ :
а ) позитивні відповіді на питання: 1 , 2 , 3 , 4 , 6 , 7 , 8 , 10 , 11 , 12 , 13 , 16 , 17 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 26 , 28 . сума =
б) негативні відповіді на питання: 5 , 9 , 14 , 15 , 18 , 25 , 27 , 29 , 30 . сума =
Складіть отримані суми відповідей а і б. результат =
Отриманий результат характеризує рівень вашої мотивації до успіху , досягнення мети.
Від 1 до 10 балів - низька мотивація до успіху , вам треба розвивати впевненість у своїх силах , не боятися заявляти про себе і про свої бажання (дядько Міша) .
Від 11 до 16 балів - середній рівень мотивації , ви старанні й відповідальні , до наміченої мети рухаєтеся , як поїзд по рейках - чітко за розкладом , дотримуючись зупинки.
Від 17 до 20 балів - помірно високий рівень мотивації , ви точно знаєте , чого хочете від життя , ваш рух до мети схоже на розбіг , підготовку до стрибка , потім стрибок ; плавне приземлення на ноги , без падіння означає , що бар'єр взято, і ви продовжуєте розбіг , готуєтеся до наступного стрибка.
Понад 21 бали - занадто високий рівень мотивації до успіху , ви рухаєтеся до мети перескакуючи через сходинки , відштовхуючи стоять на шляху , вам треба вміти розуміти і враховувати інтереси іншого , виховувати , розвивати почуття відповідальності , поміркованості , такту і доброзичливості.
6 . Кадровий словник - копірайтер [ 4 ] .
Копірайтер - людина з творчою натурою , здатний складати оригінальні тексти , музичні заставки і більші твори різного стилю , характеру і метражу . Багато копірайтери мають досвід написання сценаріїв .
Обов'язки копірайтера можна порівняти з обов'язками кореспондента. До них відноситься , наприклад , написання статей рекламного характеру. Також копірайтер бере участь у розробці іміджу фірми , включаючи назву , слоган , рекламні матеріали. Копірайтер повинен орієнтуватися в області авторських прав на музичні та літературні твори. Зазвичай творча група рекламістів , що працює над проектом , складається з копірайтера і редактора ( дизайнера , художника).
Мета копірайтера - створити рекламу , яка принесла б рекламодавцю максимальний прибуток. Кожен копірайтер , крім створення рекламного тексту , повинен піклуватися і про його просування . Створення і розширення клієнтської бази - теж завдання копірайтера . Важливий момент - вміння спілкуватися з клієнтами, часто дуже примхливими , причому , постійно переконувати їх в ефективності свого творіння , щоб клієнт дійсно захотів вкласти гроші в рекламований товар .
Щоб стати хорошим копірайтером , потрібно багато знати : маркетинг , поведінка споживача , теорію продажів , закони зорового сприйняття , комп'ютерні програми та багато іншого. Потрібно мати жваве перо , уяву та інтуїцію. Та й трохи таланту також не зашкодить!
Практична вправа : "Я - копірайтер "
Процвітаючий людина - це людина, яка ...
Невдаха - це людина, яка ...
Людина в житті відбувся , якщо він має ...
Людина в житті не відбувся , якщо він не має ...
7 . Заключний блок .
Обговорення ступеня корисності та значущості матеріалу уроку для формування уявлення про життєвий і особистому професійному плані.
Першим етапом професійної кар'єри є усвідомлений вибір професії , в якій найбільшою мірою проявляться здібності людини.
Професійний план - це не перераховані на аркуші паперу пункти заходів , а уявне представлення майбутнього.
Оскільки професійний план - не річ , а подання , то приватне в ньому залежить від особистих якостей людини , що обмірковує свій план , від його характеру , досвіду , складу розуму . Плани у різних людей можуть бути неясними , уривчастими або повними , ясними , реалістичними або фантастичними . Поки це тільки плани , слід проаналізувати їх всебічно , обміркувати також різні прийнятні і можливі варіанти.
Професійні плани з різними варіантами вирішення життєвих проблем є хорошою можливістю уникнути стресів від будь-яких невдач . Важливо навчитися бути дослідником своєї життєвої та професійної перспективи , вивчати себе в різних життєвих ситуаціях.
Информация о работе Экономика Японии: Экономический рост, проблемы и перспективы