Автор работы: Пользователь скрыл имя, 23 Января 2013 в 11:45, курсовая работа
В Україні щорічно виникають тисячі тяжких надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, внаслідок яких гине велика кількість людей, а матеріальні збитки сягають кількох мільярдів гривень. Сьогодні в багатьох областях України у зв’язку з небезпечними природними явищами аваріями та катастрофами, ситуація характеризується як дуже складна. Тенденція зростання кількості природних і особливо техногенних НС вагомість наслідків об’єктивно примушують розглядати їх як серйозну загрозу безпеці окремої людини, суспільства та навколишнього середовища, а також стабільності розвитку економіки країни.
ВСТУП……………………………………………………………………. 3
РОЗДІЛ І. Загальні відомості про НС………………………………….. 4
1.1. НС, які можуть виникнути на території України………………. 4
1.2. НС техногенного характеру та їх можливі наслідки………….. 5
Розділ ІІ. Фахова частина. Розробка уроків з основ здоров’я………. 7
2.1. Перша допомога при НС. Практична робота. Моделювання ситуації надання першої допомоги під час НС (конспект уроку з основ здоров’я 8 кл)……………………………………………………… 7
2.2. Стихійні лиха та їх наслідки (конспект уроку з основ здоров’я 5 кл)……………………………………17
ВИСНОВКИ………………………………………………………………. 18
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………… 20
VI. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу
Повідомлення учнів, корекція знань учителем. Доповідь результатів у групах.
VII. Фізкультхвилинка
VIII. Закріплення знань і способів дій, самоперевірка знань
ХІ. Узагальнення та систематизація знань
Демонстрація ( учні кожної групи демонструють усім свої вміння)
Надання першої допомоги:
Х. Рефлексія
Запитання учителя
ХІ. Підбиття підсумків
Повідомлення вчителя
ХІІ. Домашнє завдання
Читати параграф 4; індивідуальні завдання.
ДОДАТОК
Життя і здоров’я людини часто залежить від того, чи надана їй термінова допомога і наскільки швидко і кваліфіковано. Оптимальним строком надання першої медичної допомоги визначається термін – 30 хв., після травм.
Знайти її під шкірою можна за пульсацією. На рану потрібно покласти чисту тканину, на неї – тканинний валик (наприклад нерозгорнутий бинт) і міцно прибинтувати, щоб створити тиск на пошкоджену судину. Якщо кровотеча з кінцівки досить сильна, треба накласти джгут на кінцівку вище за місце кровотечі і стягнути його шляхом закручення до зупинки кровотечі.
Якщо після накладання декількох витків джгута кровотеча не зупиняється, необхідно додати ще кілька витків, накладаючи більш туго. Дуже перетягувати кінцівку джгутом не можна, оскільки в разі сильного стискання можуть пошкодитися нерви. Використовують спеціальний джгут, зроблений з еластичної гуми чи джгут з підручного матеріалу. До джгута треба прикріпити записку із зазначенням точного часу накладання, тому що більше двох годин улітку і однієї години в холодну пору тримати його не можна, бо може виникнути омертвіння обезкровленої кінцівки.
Мета: Розширити й систематизувати знання учнів про основні небезпеки навколишнього середовища; навчити правил безпечної поведінки в ситуації стихійного лиха; розвивати навички застосування простих способів захисту життя; виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фотографії, картини про природні небезпеки, аркуш паперу, маркери, зошити.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Привітання вчителя.
2. Установка
на позитивний настрій. “
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності учнів
А) несприятливі погодні умови;
Б) застудні захворювання;
В) техногенні аварії.
2) До техногенних небезпек належать:
А) несприятливі погодні умови;
Б) інфекційні захворювання;
В) аварії на підприємстві.
3) Природні явища приносять:
А) шкоду;
Б) користь;
В) шкоду і користь.
4) Причини забруднення навколишнього середовища:
А) стихійні лиха;
Б) діяльність людини;
В)
незадовільна робота
А) справа кожного;
Б) справа держави;
В) справа тільки членів екологічного руху.
6) Зберігає природу той, хто:
А) залишає сміття у лісі;
Б) бережливо ставиться до кожної травинки;
В) умикає без потреби електричні прилади.
2. Само- та взаємоперевірка роботи.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
Учитель або діти зачитують описи стихійних лих, підготовлені вдома. Інші учні співвідносять опис із малюнком дають йому назву.
Лавина – величезна маса снігу, льоду, що зсувається з гірських схилів.
Злива – дощ великої сили.
Повінь – тимчасове затоплення значних ділянок суші водою під дією сил стихії.
Землетрус – сильні коливання земної поверхні, спричинені тектонічними процесами.
Смерч або буревій – потужний поривчатий вітер, що підхоплює і переносить різні предмети.
В Україні найбільша небезпека повеней існує в західному регіоні; смерчі виникають на відкритих рівних просторах суходолу (степи Донбасу); селі, зсуви – Карпатські Кримські гори.
Зупинити природну стихію здебільшого неможливо, але її можна передбачити. Хто є провісником стихійних лих? Розгляд малюнків у підручнику.
Усі стають у коло. Ведучий показує рух, усі повторюють його, поступово приєднуючись один до одного.
V. Узагальнення та систематизація матеріалу
1. Складання основного правила безпеки при стихійних лихах
Информация о работе Поняття надзвичайних ситуацій (нс), їх загальна характеристика та класифікація